Prawda jest taka że to małe cudeńko pożarło mnie i obezwładniło na kilka dni. 

Przeczytaj koniecznie 

Jakiś czas temu wrzuciłam taką bardzo krótką informacje o tej książce. Natomiast dziś zapraszam na recenzję 

Wilcza Dolina to wioseczka, w górach która rządzi się swoimi prawami. Nie ma w niej władzy jedna osoba, o wszystkich zaistniałych problemach, dyskutują mieszkańcy w karczmie. Każdy z nich zna swoje prawa i obowiązki. I chodź na początku myślisz że ich życie jest proste i łatwe, to uwierz mi wcale takie nie jest. Z dwóch powodów: 
1) ich świat zamieszkują wiły, utopce, mamuny, bogowie itd
2) każdy ma w szafie jakiegoś "trupa", którego chce ukryć przed światem.
To co mnie urzekło to mieszkańcy wsi. Z jednej strony chcą być prawi, dobrzy, sprawiedliwi. Jednak gdy sprawa dotyka ich bezpośrednio oj potrafią dać w kość Opiekunce.Chwilami byłam tak zła na kogoś, myślę sobie ty głupcze! dlaczego ?? Po czym okazuje się że dana postać ma romans z Wiłą.
Kim jest Opiekunka wsi ??? 
To osoba która walczy z demonami ( coś jak żniwiarz) oraz pełni funkcję żercy. I to jest kolejny ogromny plus tej serii - obrzędy słowiańskie. Opisane zostały w tak wyczerpujący sposób, że włos jeży się na głowie. Cały ten słowiański świat przeplata się z losami bohaterów. I to jest cały czar tej książki. Przeżywamy z nimi Dziady (to jest mrożące krew w żyłach święto),dożynki, noc kupały. Spędzamy w Wilczej Dolinie cały rok.
Opiekunką zostaje młodziutka Venda, która absolutnie nie czuje się gotowa na tego typu pracę. Widziała wielokrotnie co spotykało w lesie jej przybranego ojca. Ale koniec końców podejmuje się tego wyzwania. Tuż za wioską znajdziesz Babę Jagę. Ale to nie ten typ co u Miszczuk. Ta jest zła, podstępna i bardzo silna. Ludzie sami proszą ją o pomoc, lub 
W książce znajdziemy też mały romans. Vendę obserwuje pewien wilkor. Pomaga jej przetrwać, zwłaszcza na początku. 
Poczucie humoru jest fantastyczne. Siedziałam i się rechotałam jak szalona. Zwłaszcza jak nasza opiekunka chciała dopaść zmorę. 
Polecam gorąco

Komentarze obsługiwane przez CComment

Miejsce na reklamę