Wielka polityka, intrygi, królowie, święci, żądza władzy i mitologia słowiańska 

Kochani zakochałam się !
Bardzo dawno temu miałam jedno podejście do tej pozycji. Coś nie zaiskrzyło i książkę oddałam do biblioteki.
Przeglądając ofertę księgarni internetowej ( robię to raz dziennie :) ) moją uwagę przykuła "Płomienna korona".
Zamówiłam całą trylogię, myślę raz kozie śmierć ( powinno być sowie :P ) 
Książki nie przeczytałam.... ja ją pożarłam.... 
Jest dla mnie jedną z lepszych w tym roku. 
Autorka była świetnie przygotowana, książka opisana jest lekkim językiem, czyta się z zapartym tchem. Fantastyczny humor, ciekawe dialogi i szybka akcja to zdecydowanie plusy. Autorka pozwala każdej postaci dojrzeć, zmienić się na lepsze lub gorsze. Początki chrześcijaństwa ścierają się z pogańską wiarą. Najlepsze jest to że na jednej płaszczyźnie one się przenikają, a nie koniecznie wykluczają.
Postacie są wielowymiarowe. Z zaletami, wadami , problemami i sukcesami. 
Powiem szczerze że na początku trochę przygniotła mnie ilość postaci, ale po 100 stronach już znasz wszystkich.
Po tej lekturze moja wiedza na temat rozbicia dzielnicowego jest zdecydowanie dużo większa. I dlatego tak podoba mi się ta książka.

Wielka polityka, intrygi, królowie, święci, żądza władzy i mitologia słowiańska :)

Przemysł i Lukardis to moi faworyci. Piękni, młodzi, butni... Kochają się chodź ich małżeństwo zostało zaaranżowane. Są nową nadzieją dla wielu ludzi. Lukardis wiele przeżyła, ale jest silną młodą kobietką. Jak potoczą się ich losy ?

Uwielbiam Jakuba Świnkę ... takich ludzi brakuje w dzisiejszych czasach.. lojalny sługa Boży, oddany sprawie, pełen pokory pomimo koneksji z władzami. Wiara jest jego motorem napędowym. Bardzo mądry a przy tym skromy i ciepły.

Henryk książę wrocławski jest niebezpieczny. To taki tym mężczyzny który wiesz że może zranić, ale jest bardzo pociągający. Trochę intrygant, a z drugiej strony stara się odnaleźć swoją drogę.

Moimi ulubienicami są święta Kinga i Mechtylda Askańska. 
Kinga to świetny polityk, cudowna żona i strateg. Kobieta stąpająca mocno po ziemi. Dzięki tej książce szukam o niej więcej informacji, strasznie zainspirowała mnie ta pozycja.

Mechtylda to zło wcielone. To kobieta która nie cofnie się przed niczym. Amoralna, przebiegła, morduje, truje i szantażuje.

Kochani polecam, uważam że ta książka powinna być w każdej biblioteczce.

P.S 
Jaki jest Twój ulubiony bohater tej książki ?

Miejsce na reklamę