Zapraszam w cudowne czasy średniowiecza :)

Witajcie Kochani :) 

To moje pierwsze spotkanie z wydawnictwem "Astra", ale powiem Wam że książka jest fantastyczna. 

Bardzo lubię czytać biografie czy książki historyczne. Ale strasznie odpycha mnie gdy cała forma jest "sucha". Całe szczęście ta książka wręcz przerosła moje oczekiwania. 

Cegiełka nie za obszerna, ponieważ zawiera 350 stron. Książka podzielona jest na działy,  jest bardzo czytelna i przejrzysta. Autor bardzo sprytnie oprowadza nas po zaletach i wadach życia w średniowieczu. I chodź moja wiedza na temat średniowiecza jest spora, wiele ciekawostek zaskoczyło mnie.

Bardzo prosty język jest kolejnym plusem książki. Wiele opisów sprawia, że masz wrażenie że chodzisz po mieście i zwiedzasz z autorem. 

Czasami zaśmiewałam się do łez. Wyobraź sobie że wchodząc do kuchni w zamku, kucharze pracowali w majtkach. 

Chwilami byłam  strasznie rozgoryczona.  Średniowieczna żona musi być posłuszna mężowi czyli "Nie może odmawiać seksu,  nie pożyczać pieniędzy bez jego zgody, ani dysponować majątkiem".  Ale my kobiety zawsze znajdujemy jakiś fortel :P 

Religia również jest ważnym aspektem w średniowieczu. I chodź wiele ludzi jest wierzących i pobożnych, magowie, wróżki i jasnowidze mają pełne ręce roboty. 

O życiu prostych ludzi w chatkach, po króla w zamku. 

Ciekawym rozdziałem jest moda. Chwilami wręcz przerażająca :) jak buty "Crocow", których czubek mógł mieć nawet i 50 cm. W takich butach szlachcic nie był w stanie wejść po schodach czy jeździć konno. 

Polecam z całego serca. 

Czyta się szybko, a ogrom wiedzy zawarty w książce sprawi że całkiem inaczej spojrzymy na dzisiejszy świat.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Miejsce na reklamę