Zapraszam do cudownego świata ...

Kochani w moje ręce wpadła przepięknie wydana baśń dla dorosłych.
Mademoiselle Oiseau to ekscentryczna francuska dama, która jest nader tajemnicza. Nikt ją nigdy nie widział, ale sama aura tajemniczości, dodaje tylko naszej bohaterce pazura. Cała historia dzieje się w sercu Paryża, a naszej damie czas umilają jej kochane koty i ptaki. Czarująca, chwilami infantylna pozwala nam odkryć swój mały świat.
Ale kto nam go pokaże ? Isabella... niezwykła dziewczynka, która mieszka piętro niżej. Ma 9 lat, i jest strasznie nieśmiała.
Roztargniona, przez pomyłkę wciska guzik w windzie na piętro Pani Oiseau... i tak rozpoczyna się bardzo ciekawa przygoda...
Czytając książkę, miałam wrażenie że jestem w starym Paryżu. Zielonym, spokojnym i czarującym. Te dwie bohaterki które na pozór nie mogą zaoferować sobie na wzajem absolutnie nic, połączyła przyjaźń. Ale nie taka oczywista, tylko magiczna. Cała ta historia jest bardzo ciekawa, ponieważ znajdujemy się w surrealistycznym świecie.
Książkę polecam ponieważ opisuje historie inne niż wszystkie. Jest strasznie czarująca, spokojna i pozwala się wyciszyć. Chwilami jest wręcz nostalgiczna.
P.S Ilustracje są przepiękne !
Polecam

Komentarze obsługiwane przez CComment

Miejsce na reklamę